Trečioji LKPA nominacijos ,,Balto filologo skrynelė“ apdovanojimų šventė

2015-04-13 at 09:22

2015 metų kovo 17 dieną Vilniaus niversitete Filologijos fakulteto K. Donelaičio auditorijoje įvyko Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) organizuota „Baltojo filologo skrynelės“ apdovanojimų nusipelniusiems asociacijos nariams ceremonija, kurią vedė Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. Roma Kriaučiūnienė. Renginio dalyvius sveikino Vilniaus universiteto Senato pirmininkė, prof. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė, ji kalbėjo apie VU vaidmenį, pavyzdį ir svarbą kalbų politikai Lietuvoje, pristatė K. Donelaičio kūrybą. LKPA prezidentė Eglė Šleinotienė savo kalboje pabrėžė, kad gyvename sudėtingoje geopolitinėje situacijoje, todėl svarbu įsisąmoninti ir džiaugtis, kad Lietuvą kuria, jos kultūrą ir kalbą puoselėja ir saugo, ją garsina talentingi Lietuvoje gyvenantys įvairių tautybių žmonės, kalbininkai, tyrėjai, mokslininkai, pedagogai. Talentingų, sąžiningų, darbščių kalbininkų mūsų šalyje yra daug, bet, įsisukę į kasdienius darbus, jų tiesiog nepastebime.

Ant 2014-ųjų  metų dėžutės puikuojasi iškilaus Apšvietos amžiaus  atstovo, pirmojo lietuvių  poeto Kristijono Donelaičio (300 metų jubiliejus buvo minimas praėjusiais metais) pavardė. Jo žymioji poema „Metai“ išversti į vokiečių, anglų, švedų, čekų, vengrų, latvių, rusų, baltarusių, lenkų, gruzinų, ukrainiečių, armėnų ir ispanų kalbas.

Taip pat įamžintas ir Viljamo Šekspyro, anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo, gyvenusio ir kūrusio XVI–XVII amžiais atminimas (450 metų). Šekspyras laikomas vienu iš svarbiausių anglų ir Vakarų Europos rašytojų, jam yra skiriama 31 vieta tarp 100 įtakingiausių žmonių istorijoje.

2012-ųjų metų laureatai – VDU užsienio kalbų insitituto atstovė Jurgita Šerniūtė ir Vilniaus kolegijos Užsienio kalbų centro vedėja Jūratė Patackaitė bei 2013-ųjų metų laureatai VIKC direktorė Audronė Auškelienė ir buvusi ilgametė VU Užsienio kalbų instituto direktorė Nijolė Bražėnienė pasidalino mintimis apie metus su „Balto filologo skrynele“, pasidžiaugė LKPA narių pasiekimais ir darbais.

Nominacijos komisijos pirmininkė Vilma Bačkiūtė, Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė, pristatė komisijos narius ir paskelbė nominantus.

2014-ųjų metų „Balto filologo skrynelės“ apdovanojimas komisijos sprendimu atiteko VU Užsienio kalbų instituto dėstytojai, Valstybės institucijų kalbų centro tarptautinių projektų koordinatorei, ilgametei LKPA tarybos narei dr. Olgai Medvedevai. Skrynelę įteikė Vilniaus universiteto Senato pirmininkė prof. dr. Dainora Pociūtė-Abukevičienė ir Prancūzijos ambasados atašė lingvistikos klausimams  p. Lucas Aubry.

Pristatyti ir pagerbti 2014-ųjų metų ,,Balto filologo skrynelės“ nominantai – Milda Antanauskienė, Vilniaus kolegijos dėstytoja, Nemira Mačianskienė, Vytauto Didžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto direktorė, ir Daiva Vaišnienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė.

Šventėje koncertavo LEU studentė Dovilė Miknaitytė ir Vilniaus mokytojų namų Vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblis ,,Reketukas“ (ansamblio vadovė Irena Strazdienė). K. Donelaičio ir V. Šekspyro kūrybą skaitė LEU teatro ir kino pedagogikos pirmojo kurso studentas Darius Matulaitis.