Metodinis leidinys mokytojams, skirtas mokyti lietuvių kalbos ukrainiečių vaikus „Langas į Lietuvą“

2022-12-27 at 13:55

Projektą „Langas į Lietuvą“ 2022 m. įgyvendino Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) nariai partnerystėje su Valstybės institucijų kalbų centru (VIKC), instituciniu LKPA partneriu, kuris administravo šį projektą (koordinavo projekto veiklas bei tvarkė finansinę apskaitą).

Projekte dalyvavo 150 ukrainiečių šeimų vaikų, kurie nuo 2022 metų kovo mėn. dėl karinės Rusijos invazijos į Ukrainą prisiglaudė Lietuvoje. Daugiausiai ukrainiečių šeimų su vaikais apsistojo didžiuosiuose miestuose ir pasirinko mokyklas, kuriose mokoma rusų kalba. Vaikai mokėsi lietuvių kalbos nuotoliniu būdu grupėse. Dalis jų buvo itin stropūs ir motyvuoti bei išreiškė norą toliau mokytis lietuvių kalbos, jei jiems būtų sudaryta tokia galimybė.

Pamokos vyko nuotoliniu būdu Zoom platformoje grupėse po 15 vaikų vienoje grupėje, mokymų trukmė kiekvienai grupei buvo po 20 pamokų, iš viso vyko 10 tokių grupių. Bendras lietuvių kalboos pamokų skaičius projekte buvo 200 pamokų.

Projekto metu taip pat buvo sukurta 15 TEMINIŲ VAIZDO ĮRAŠŲ UKRAINIEČIŲ VAIKAMS, kurie yra kaip trumpos lietuvių kalbos pamokėlės.

Projekto metu sukurtas METODINIS LEIDINYS MOKYTOJAMS „LANGAS Į LIETUVĄ“, kurį sudaro patarimai mokytojams, kaip mokyti ukrainiečių vaikus lietuvių kalbos.

Projektą įgyvendino Lietuvos kalbų pedagogų asociacija (LKPA), projekto partneris – Valstybės institucijų kalbų centras (VIKC).

Projekto metu parengta vaizdo ir metodinė medžiaga mokytojams viešinama LKPA TINKLALAPYJE ir VIKC TINKLAPYJE.