Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos popietė, skirta Europos kalbų dienai pažymėti

2021-09-29 at 09:08

Rugsėjo 26-ąją dieną virtualioje erdvėje vyko Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos (LKPA) popietė „Kalbų tiltas Lietuvoje“, skirta Europos kalbų dienai pažymėti. Diskusijoje „Ir pakalbėkime, ir paklausykime apie kalbą…“ popietės dalyvės išsakė savo mintis apie lietuvių ir užsienio kalbas, gimtąją kalbą ir jos grožį, žodyno pokyčius ir kalbos kaip vieno iš svarbiausių tautos identiteto bruožų svarbą, prisiminė Lietuvos ir kitų šalių įžymių žmonių citatas bei posakius apie kalbą, o taip pat dalijosi darbo ir asmenine patirtimi.

LKPA Tarybos narė Jūratė Patackaitė pristatė Europos kalbų ženklo (EKŽ) projektą ir savo veiklą šio projekto komisijoje, kurioje ji atstovauja Asociacijai nuo 2012 m. EKŽ – tai viena iš kalbinių iniciatyvų, kurios tikslas: skatinti daugiakalbystę ir kultūrinį sąmoningumą visoje Europoje, plėsti galimybes susipažinti su naujomis vertingomis kalbų mokymo(si) technikomis ir kuo plačiau skleisti kalbines veiklas bei skirti dėmesio gimtosios kalbos žinių stiprinimui ir užsienio kalbų lavinimui. Šiam Europos kalbų ženklo apdovanojimui sudaryta komisija atrenka laimėtoją, kuriam įteikiamas EKŽ sertifikatas ir įvairūs prizai.

Popietei žaismingumo suteikė Valstybės institucijų kalbų centro direktorės Audronės Auškelienės pasiūlytos mįslės apie kalbą, o idėjų tolimesnėms diskusijoms – popietės dalyvių apmąstymai dėl naujų technologijų įtakos kalbai bei gimtosios kalbos puoselėjimo Lietuvoje ir užsienio šalyse.

LKPA Tarybos informacija