Interviu su Olga Medvedeva

2020-12-15 at 11:31

Esate patyrusi kalbininkė profesionalė.  Kas Jums  yra svarbiausia pedagogo darbe?

Sukurti motyvuojančią atmosferą savo studentams ir sau.

Kokiomis vertybėmis vadovaujatės ugdydama jaunąją kartą?

Manau, kad viena iš svarbiausių savybių yra būti atviram pokyčiams. Visada galime rasti, ko dar išmokti.

Ar patinka eksperementuoti klasėje/ auditorijoje? Ką jums reiškia sąvokos eksperimentas/ naujovė kalbų mokyme? Papasakokite plačiau.

Kalbų mokymo naujovių poreikis greičiausiai kyla iš besikeičiančių besimokančiųjų savybių ir poreikių, taip pat dėl besikeičiančios mokymosi aplinkos.

Tarybos narė dr. Olga Medvedeva

Ar Jūsų darbe vis dar yra erdvės norui daugiau sužinoti, išmokti?

Manau, kad  erdvę norui daugiau sužinoti arba išmokti nebūtinai reguliuoja darbo pobūdis. Man atrodo svarbiausia neprarasti noro, o erdvė atsiras.

Kaip vertinate pedagogo ir mokinio/ studento tarpusavio ryšius, dermę?

Abipusis bendros užduoties supratimas, pagrįstas racionalumu ir pagarba.

Gyvename Covid -19 krizės metu. Kas tai- grėsmė ar galimybė? Savęs išbandymas ir patikrinimas? Kaip užpildote Covid 19 atneštą tuštumą? Kokiomis nuotaikomis gyvenate šio laikotarpiu?

Covid -19 krizė tai pavojus ir išbandymas visai žmonių giminei; aš labai užjaučiu daugybę specialistų (ne tik mokytojų), kurie turi peržiūrėti ir pertvarkyti savo darbą. Man gaila jaunesnių vaikų ir paauglių, kuriems atimamas realus gyvenimas, o ne virtualus bendravimas.

Kaip vertinate Švietimo ir mokslo ministerijos,  vadovų, atsakingų už institucijų veiklą  pandemijos metu, veiklą?  Gal galite pasidalinti su kolegomis savo darbo Covid-19 metu patirtimi?

Atidžiai nesekiau visų ministerijos atliktų veiksmų, bet manau, kad jie padarė, ką galėjo, esant tam tikroms aplinkybėms.

Tęsiantis karantinui, mokyklos/universitetai  susiduria su problema: mokyti  internetinėje erdvėje. Tai- procesas, verčiantis nuolat domėtis, išbandyti, kurti ir klysti.  Kaip Jums sekasi?  Su kokiais iššūkiais susiduriate kalbą mokydami nuotoliniu būdu?

Esu patenkinta visomis Vilniaus universiteto siūlomomis priemonėmis, t.y. Moodle, MS Teams, Zoom.

Aktyviai dalyvaujate visuomeninėje veikloje. Kolegos jus įšrinko į Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos Tarybą.  Koks Jūsų indėlis šios visuomeninės organizacijos veikloje, dirbančioje karantino sąlygomis? Ką galite palinkėti kolegoms?

2019 m. spalio mėn. įsteigiau LKPA skaitymo klubą, kurio tikslas – susipažinti su šiuolaikiniais Europos ir viso pasaulio rašytojais. Skaitymas yra puiki galimybė išmokti kultūrų ir kalbų; kalbos mokytojai turėtų žinoti šiuolaikines tendencijas, galvoti ir žvalgytis už savo klasės ribų. Klubas sėkmingai gyvuoja.

Nuoširdžiai dėkojame. Linkime sėkmės. Tegul  laikmečio sunkumai ir iššūkiai atneš vertingų  gyvenimo pamokų, bus atspirties taškas gyventi prasmingiau ir tobulėti visą gyvenimą.