Europos kalbų diena 2019 Vilniaus kolegijoje

2019-10-09 at 16:38

Vilniaus kolegijoje Europos kalbų diena švenčiama jau nuo 2001 metų! Šiais metais Užsienio kalbų centro dėstytojai pasiūlė Kolegijos bendruomenei išbandyti anglų, vokiečių ir rusų kalbų žinias. Visi norintieji galėjo laikyti šių užsienio kalbų testus A1, A2, B1, B2 ir C1 lygiais ir turėjo galimybę pasikalbėti su kalbininkais įvairiomis temomis. Pagrindinis šios akcijos tikslas: suteikti progą pasitikrinti anglų kalbos žinias ir gebėjimus studentams, dėstytojams ar darbuotojams, t. y. visiems ketinantiems dalyvauti ERSAMUS+ mainų programos konkurse. O taip pat remiantis Mokymosi visą gyvenimą strategija, formuoti supratimą, jog užsienio kalbų mokomės nuolat ir svarbu žinoti, kiek pasiekėme ir ko dar reikėtų pasimokyti.

Rugsėjo 26-ją savo kalbų žinias ir gebėjimą bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis išbandė Verslo vadybos, Ekonomikos, Elektronikos, Sveikatos priežiūros ir Pedagogikos fakulteto studentai bei darbuotojai. Jiems bus įteikti Užsienio kalbų centro pažymėjimai, liudijantys rašymo ir kalbėjimo anglų ar vokiečių kalbomis lygį. Tokią akciją Užsienio kalbų centras, švenčiantis 2019 5 metus, organizuos kiekvieno mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Ekonomikos fakultete vyko Europos kalbų dienai skirtas vaizdo filmų konkursas. Išradingi ir kūrybingi pirmo kurso BN19, BA19 ir FI19 grupių studentai pateikė anglų kalbos dėstytojoms Jūratei ir Ingridai puikių ir įdomių filmų kalbų tema. Nepaprastai sunku buvo išrinkti pačius geriausius, todėl net 7 komandos (13 studentų) tapo nugalėtojais ir jiems bus įteiktos padėkos bei UKC prizai.

dav

Nuo 2012 m. Vilniaus kolegijos Užsienio kalbų centro dėstytojai ir VVF, ATF bei MTF studentai ne tik dalyvauja Valstybės institucijų kalbų centro organizuojamuose renginiuose, bet ir talkina organizuojant jau tradiciniais tapusius renginius: Kalbų dirbtuves, Protų mūšius Vilniaus mokytojų namuose, Valstybės institucijų kalbų centre (VIKC) ar Vilniaus Rotušėje ir jos aikštėje. Šiais metais Europos kalbų dienos (EKD) renginiuose, kurie vyko Vilniaus Rotušėje ir Valstybės institucijų kalbų centre savanoriavo Menų ir kūrybinių technologijų pirmo kurso Kultūrinės veiklos vadybos ir Įvaizdžio dizaino studijų programų studentai Kotryna, Rusnė, Ieva, Arijana, Eglė, Ugnė, Guoda ir Laurynas. Vilniaus Rotušėje vyko Protų kovų „Europos kalbų labirintas 2019“ finalas, kuriame varžėsi moksleivių komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Šiaulių, Visagino, Alytaus, Utenos, Vilniaus, Kauno, Anykščių, Kretingos, Jurbarko, Garliavos, Daugų, o VIKC Kalbų dirbtuvės, kurias kasmet rengia užsienio šalių ambasados.

dav

Džiaugiamės galėdami padėti mūsų aktyviems partneriams VIKC ir prisidėti prie kalbų populiarinimo Lietuvoje, o taip pat būti reikalingais visuomenei, nes kaip rašoma VIKC direktorės Audronės Auškelienės padėkose: „Tu negyvenai, kol nepadarei gero kažkam, kas tau negalės atsilyginti. Savanoriams nemokama ne todėl, kad jie beverčiai, o todėl, kad jie neįkainojami.“ (Sherry Anderson)

Vilniaus kolegijos Užsienio kalbų centro informacija