Café Scientifique diskusija Vilniuje: užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje. Kaip jie kalba ir susikalba?

2016-11-29 at 13:37

Gruodžio 1-ąją, ketvirtadienį, Baltijos pažangių technologijų institutas vilniečius ir miesto svečius kviečia į Café Scientifique diskusiją, kurios metu su dr. Jogile Teresa Ramonaite kalbėsime apie užsieniečius, gyvenančius ir bandančius pritapti Lietuvoje.

„Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai nuolat yra lietuvių kalbos apsuptyje, net jei jų darbo ar šeimos kalba nėra lietuvių. Pati lietuvių kalba yra gana sudėtinga, morfologiškai itin turtinga, vyrauja nuomonė, kad jos išmokti beveik neįmanoma (taigi, kam stengtis?) ir panašiai. Vis gerėja pačių Lietuvos gyventojų užsienio kalbų mokėjimas, todėl, bent didmiesčiuose, užsieniečiams nekyla didelių sunkumų išgyventi nemokant kalbos. Nepaisant to, veikiant įvairiems veiksniams ir dėl įvairių priežasčių Lietuvoj gyvenantys užsieniečiai bent šiek tiek vartoja lietuvių kalbą“, – teigia mokslininkė Jogilė Teresa Ramonaitė, nagrinėjanti lietuvių kaip antrosios kalbos įsisavinimą.

Pažįstate užsieniečių, kurie puikiai kalba lietuviškai? Pažįstate tokių, kurie kažkaip susikalba, bet dažnai jų pasakymai sukelia šypseną (ar kai kam gal net pasipiktinimą „negi negali išmokti?!“)? Manote, kad lietuvių kalba yra tokia sudėtinga, kad jos išmokti kitakalbiui neįmanoma? Apie visa tai ir kalbėsimės, remiantis atliktu lietuvių kaip antrosios kalbos tyrimu, kuriame buvo analizuota sakytinė užsieniečių lietuvių kalba, nustatyta, nuo ko pradedama kalbėti lietuviškai, kas išmokstama vėliau ir ko nemokant galima visiškai neblogai išsiversti.

Renginio laikas: 2016 m. gruodžio 1 d., 19 val.

Renginio vieta: Coffee Inn, Vokiečių g. 18, Vilnius.

Renginys nemokamas.

Nuoroda į renginio aprašymą socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/events/236655903421556/

plakatas_web-1