Antroji tarptautinė Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos konferencija „Kalba – kelias į daugiakalbę Europą”

2008-06-22 at 11:13

2008 m. birželio 19-21 dienomis įvyko antroji Lietuvos kalbų pedagogų asociacijos organizuota tarptautinė konferencija „Kalba – kelias į daugiakalbę Europą” („Language is a Pathway to a Multilingual Europe”). Malonu pažymėti, kad šią konferenciją organizavo ne vien asociacija, bet ir Valstybės institucijų kalbų centras, Kauno Technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus kolegija bei Klaipėdos universitetas.

Konferencijos tikslas suburti Lietuvos vidurinių mokyklų mokytojus, kolegijų ir universitetų dėstytojus ir kartu įvertinti kalbos mokymo/si padėtį bei aptarti ateities perspektyvas yra pasiektas.

Švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus, asociacijos prezidentės Eglės Šleinotienės, kolegų iš Europos šalių pranešimai, įvairių Europos kalbų mokymo organizacijų atstovų dalyvavimas konferencijoje paskatino abipusiai naudingus mainus geriausia patirtimi kalbų mokyme.

Konferencijoje dalyvavo David Newby iš Moderniųjų kalbų centro Grace, atstovai iš Vengrijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių.

Konferencijos dalyvių pranešimai galima rasti Mokslinių straipsnių rinkinyje ISBN 978-9955-880-08-0.

Asociacijos Tarybos narė Olga Medvedeva,
Valstybės institucijų kalbų centras (olga@vikc.lt)