Europos kalbų diena 2017

2017-10-11 at 08:52

Europos kalbų dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šios gražios šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.

Šiais metais Valstybės institucijų kalbų centras bendradarbiaudamas su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniu direktoratu, užsienio šalių ambasadomis bei kultūrų centrais šią dieną įprasmino keliais renginiais rugsėjo 26 d.

Bendradarbiaujant su Lietuvos vaikų ir jaunimo centru LR Seimo kanceliarijos Europos informacijos biure vyko vaikų ir jaunimo piešinių parodos „Europa ir daugiakalbystė‘17“ atidarymas. 40 geriausių darbų buvo eksponuojami nuo rugsėjo 18 d. iki rugsėjo 29 d. LR Seimo Laisvės gynėjų galerijoje, o 40 geriausių darbų autorių apdovanoti laureato arba I, II ir III vietos diplomais; 3 geriausių kiekvienos amžiaus grupės darbų autorių (viso 12 vaikų ir jaunuolių), užėmusių pirmą, antrą ir trečią vietas kiekvienoje amžiaus grupėje, bei jų pedagogai buvo apdovanoti LR Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio vardinėmis padėkomis, Švietimo ir Mokslo ministerijos, Europos Komisijos atstovybės prizais, kuriuos įteikė Švietimo ir Mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas bei Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato Vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas.

Valstybės institucijų kalbų centro auditorijose (Vilniaus g. 39) nuo 13 val. iki 14.30 vyko užsienio šalių ambasadų (kroatų, estų, latvių, turkų, čekų, graikų, vengrų) organizuojamos kalbų dirbtuvės, kuriose dalyvavo moksleiviai, studentai ir visi, besidomintys kalbomis bei kultūromis.

Vilniaus Rotušėje Protų kovų „Europos kalbų labirintas 2017” finale susikovė 11 moksleivių komandų iš įvairių Lietuvos miestų, kurį vedė proto kovų guru, žaidimo meistras, Robertas Petrauskas. I vietos laimėtojų Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda „JJG“ apdovanota Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus įsteigtu prizu – pažintine kelione į Europos parlamentą, II vietos laimėtojams Vilniaus Licėjaus komandos nariams atiteko Švietimo ir Mokslo ministerijos įsteigti prizai – knygų skaityklės.

Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato iniciatyva organizuojami Lietuvių poezijos ir jos vertimų į daugiau kaip 20 kalbų skaitymai „Poezija kalba visomis kalbomis“ įvyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje, kuriuose dalyvavo būrys poetų, muzikantų bei savanorių.

Džiugu, kad šios dienos renginių kalba prakalbo visomis kalbomis,palietė visų širdis ir atvėrė duris į pasaulį.